LKS - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 83, wczoraj: 276
ogółem: 892 412

statystyki szczegółowe

Button Bratek Bratkowice

Buttony

   

 

 

Historia

Szczególne podziękowania dla wieloletniego sekretarza klubu: Tadeusza Steca, któryudostępnił wszystkie informacje na temat historii klubu.

Czytając historię LZS Bratek Bratkowice trudno jest niezauważyć całej rozciągłości pokoleń zawodników, działaczy, kibiców, którzy zostawili w LZS czastke siebie. Trudno nie zauważyć młodzieży garniącej się po II wojnie światowej do uprawiania sportu. Trudno nie zauważyć p. Czachora Henryka - gospodarza stadionu, którego dom służył za szatnię i magazyn LZS.
Trudno nie zauważyć ofiarnych działaczy LZS, min: Kazmierz Kwoka - rejestracja juniorów, Nosal Stanisław - awans do klasy "A" oraz wielu innych.
Trudno nie zauważyć może mniej popularnych działaczy tych od "czarnejroboty" bez których nie byłoby wspaniałych zwycięstw: Stec Tadeusz, Przywara Mieczysław, Sawicki Tadeusz. Wielkie uznanie należy się także wiernym kibicom: Majka Edward, Stec Edward, Kwoka Marian, Kwoka Alfred

Dla wszystkich tych którzy oddali kawałek siebie dla Bratka...


POCZĄTKI KLUBU

LZS Bratkowice został założony w 1949r. przez ówczesnego księdza, wielkiego sympatyka piłki nożnej ks. Edwarda Brodowicza, któremu pomagali Bułatek Bronisław, Płatek Fryderyk oraz Zagrodnik Piotr. Pierwszym prezesem został ks. Brodowicz. Od początku działalności klubu sportowego W Bratkowicach opiekunem i trenerem był ks. Brodowicz. Kapłan ten podczas okupacji prowadził działalnośc konspiracyjna w AK. W sierpniu 1950 r. ze względu na ciągłe poszukiwania księdza przez UB musiał on opuścić parafię, co spowodowało chwilowy zastój w działalności klubu. Pierwsze mecze zostały rozgrywane w 1949 roku na wiejskim pastwisku w przysiółku Dąbry. W tym samym roku piłkarze zainaugurowali rozgrywki w C-klasie. Pierwsze boisko było znacznie oddalone od Bratkowic, a na dodatek często ulegało zniszczeniu. W 1953r. przy pomocy mieszkaców Bratkowic przystąpiono do budowy stadionu. W 1959 r.oddano do użytku stadion z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, boiskami do siatkówki i koszykówki, stanowiskami do skoku w dal i rzutu kulą oraz prawie 400m żużlową bieżnię lekkoatletyczną. Na ówczesny czas był to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w województwie rzeszowskim.


Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

"Bratek" Bratkowice"Aramix" Niebylec
"Bratek" Bratkowice 4:3 "Aramix" Niebylec
2017-10-08, 17:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 10
"Bratek" Bratkowice 4:3 "Aramix" Niebylec
"Korona" Rzeszów 6:1 "Błękit" Żołynia
"Iskra" Jawornik Polski "Sokół" Sokołów Młp
"Strumyk" Malawa 4:0 "Dynovia" Dynów
"Strug" Tyczyn 1:3 "Resovia" II Rzeszów
"Grodziszczanka" Grodzisko Dolne 4:0 "Sawa" Sonina
"Błażowianka" Błażowa 1:3 K.S Stobierna
"Crasnovia" Krasne 1:3 "Jedność" Niechobrz

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11
"Jedność" Niechobrz - "Bratek" Bratkowice
K.S Stobierna - "Crasnovia" Krasne
"Sawa" Sonina - "Błażowianka" Błażowa
"Resovia" II Rzeszów - "Grodziszczanka" Grodzisko Dolne
"Dynovia" Dynów - "Strug" Tyczyn
"Sokół" Sokołów Młp - "Strumyk" Malawa
"Błękit" Żołynia - "Iskra" Jawornik Polski
"Aramix" Niebylec - "Korona" Rzeszów

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

"Bratek" Bratkowice - "Sokół" Sokołów Młp
Ładowanie...